DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ SWOIM SZEFEM? CZ. 1
Godziny pracy ustalasz sobie według swojego harmonogramu. Sam rozliczasz się z zadań, które masz wykonać. Nikt nie wypomina Ci czasu spędzonego podczas robienia kawy w biurze. Jednak czy założenie własnej firmy polega jedynie na ogromnej swobodzie, którą możesz zyskać? Przeczytaj, na jakich zasadach możesz stać się swoim szefem. Zapraszamy do lektury!
CZY NADAJESZ SIĘ NA BIZNESMANA?
Przed przystąpieniem do formalizowania swojego pomysłu, powinieneś przemyśleć, czy Twoje cechy charakteru, pozwolą Ci stworzyć dobrze prosperujący biznes. Przeanalizuj swoje mocne i słabe strony. To da Ci poglądowe informacje o ty, w jakich gałęziach usług, mógłbyś zacząć swoją działalność. Wyznaczy też obszar Twojej osobowości, nad którym musisz jeszcze popracować.
Jakie cechy charakteru i zdolności pomogą Ci stać się swoim szefem?
Dobry organizator – podczas samodzielnej pracy łatwo o powstanie chaosu w naszym kalendarzu. Mając świadomość tego, że nikt nie sprawuje nad nami kontroli, możemy pozwolić sobie na zbyt długie odraczanie wykonania jakiegoś zadania. Dlatego warto mieć się na baczności i usystematyzować swój zawodowy plan dnia.
Skrupulatny archiwista – z podjęciem własnej działalności gospodarczej, wiąże się szereg formalności, których trzeba dopilnować, by nie mieć kłopotów z urzędami. Jeśli nie stać nas jeszcze na profesjonalnego księgowego, sami musimy pilnować, by wszystkie dokumenty zostały złożone do odpowiedzialnych podmiotów.
Człowiek złotego środka – zwłaszcza pierwsze miesiące mogą być dla nas niezwykle wyczerpujące. Bardzo łatwo można stracić właściwe proporcje między czasem poświęconym na aktywności zawodowe a tym dla rodziny i bliskich. Dlatego trzeba znaleźć złoty środek, który pozwoli nam na pełnowartościową obecność w tych dwóch obszarach życia.
Pewny swoich atutów – nie bój się prezentować ogółowi swoich atutów. Komunikat posłany do społeczeństwa o Twoich zdolnościach może pomóc Ci znaleźć klientów, a także inwestorów. Twórz własną markę krok po kroku bez niepotrzebnej skromności, jednak ze sporą dozą dystansu do siebie. Nie załamuj się przy pierwszych niepowodzeniach, one zdarzają się wszystkim.
Kontaktowy – jest to chyba jedna z najważniejszych cech, które powinieneś w sobie pielęgnować. Dzięki temu zyskasz szereg kontaktów biznesowych, które pomogą Ci podczas prowadzenia własnego biznesu.
ZALETY PRACOWANIA NA WŁASNY RACHUNEK
Istnieje wiele zalet pracowania na własny rachunek. Zacznijmy od najprzyjemniejszego – już nigdy więcej nie będziesz narażony na zmienne humory Twojego przełożonego. Ponadto, możesz sam ocenić, czy chcesz pracować w zespole, który sam skompletujesz, czy w pojedynkę. Nie będziesz musiał znosić denerwującego kolegi, któremu wydawało się, że jest wybitnym retorem. Masz pewność, że jakość Twojej pracy i mobilizacja jest na najwyższym poziomie. W końcu pracujesz na swój, a nie czyiś sukces. Wybierasz projekty, których chcesz się podjąć. Nikt nie narzuca Ci zadań, których nie masz ochoty wykonywać. Przy pracy zdalnej nie musisz płacić horrendalnych sum za wynajem lokali. Nie ważne czy Twoje biuro mieści się w ciasnej kawalerce, czy okazałym mieszkaniu. Z klientami możesz spotykać się w kawiarniach bądź restauracjach.
Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń albo zostaw swój numer - oddzwonimy!
Marta Kulawik
Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Dostarcza swoim Klientom sprawdzone informacje pochodzące z wiarygodnych źródeł. Zawsze też reprezentuje tylko jedną stronę transakcji. Znajomość lokalnego rynku nieruchomości poparta doświadczeniem na rynkach światowych, pozwala jej na kompleksową obsługę każdego rodzaju transakcji z korzyścią dla Klienta.